Janonio g. 2 Biržai bmvgrupe@gmail.com +370 652 18005     Sekite mus   Slapukų politika

Praktika „senosiose“ ES šalyse jau seniai parodė, kad gyventojai patys geba spręsti problemas savo gyvenamosiose vietovėse, imdamiesi iniciatyvos ir įgyvendindami įvairius projektus, atnešančius siekiamus pokyčius. 2007–2013 m. laikotarpiu ši praktika pasitvirtino ir Lietuvoje. Tiesa, projektus galėjo įgyvendinti tik kaimiškųjų vietovių gyventojai.

DSC028911

Remiantis gerąja patirtimi, atėjo laikas gerosioms permainoms ir miestuose. 2016 m. liepos 20 d. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras įsakymu Nr.IV-505 patvirtino siūlomų atrinkti ir finansuoti vietos plėtros strategijų sąrašą, kuriame Biržų miesto plėtros strategija 2016–2020 m. (toliau – strategija) nurodyta labai aukštoje ketvirtoje vietoje ir jai įgyvendinti skirtas dalinis finansavimas iš Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos biudžeto siekia 578 192,35 Eur.

Biržų miesto plėtros strategiją 2016–2020 m. rengė Biržų miesto vietos veiklos grupė – asociacija, vienijanti nevyriausybines organizacijas, verslininkus ir vietos vadžios atstovus, kurie kartu išnaudodami tarpusavio ryšius siekia spręsti Biržų miesto gyventojų problemas, atliepiant į šiandien aktualius poreikius. Strategijoje numatytos priemonės, pagal kurias bus galima įgyvendinti kelias dešimtis projektų. Jų poreikis iškilo susitikimų su Biržų miesto gyventojais, nevyriausybinių organizacijų, verslo ir vietos savivaldos atstovais 2015 m. antroje pusėje.

Kokie bus projektai?

Pirmoji grupė projektų nukreipta padėti kurtis smulk

iam verslui, plėtotis jau įkurtam, skatinti bendradarbiauti bei pagelbėti įsijungti į aktyvias veiklas asmenims, kuriems trūksta darbinių įgūdžių. Projektų pareiškėjai ir vykdytojai galės būti nevyriausybinės organizacijos ir verslo subjektai, veikiantys Biržų mieste. Priemonės, numatytos strategijoje:

– Priemonių verslo pradžiai suteikimas;

– Biržų miesto gyventojų verslumo didinimui  ir verslo kūrimo skatinimui skirtų iniciatyvų įgyvendinimas;

– Pradedamo verslo plėtojimui reikalingų gebėjimų stiprinimas;

– Bendradarbiavimo tinklo tarp Biržų miesto ir Biržų rajono VVG teritorijoje veikiančių viešojo sektoriaus institucijų, NVO ir verslo subjektų sukūrimas siekiant organizuoti tarpusavio ir bendros prekybos ir paslaugų teikimo grandines;

– Darbo rinkoje paklausių profesinių įgūdžių įgijimas;

– Tarpininkavimas įtraukiant neaktyvius asmenis į aktyvią profesinę, švietimo ar visuomeninę veiklą.

Antroji grupė projektų skirta naujoms, tačiau labai trūkstamoms socialinėms paslaugoms teikti. Vis labiau jaučiama, kad sunkiausiai gyvenanti visuomenės grupė labiausiai pasigenda psichologinio ir moralinio palaikymo, neformalaus požiūrio, individualių sprendimų ir palydėjimo, atsiradus galimybėms visiškai ar bent iš dalies išspręsti konkrečias problemas. Šiuos projektus galės įgyvendinti įvairios Biržų miesto nevyriausybinės organizacijos, savivaldybės įstaigos. Priemonės, numatytos strategijoje:

– Gyventojų poreikius atitinkančių socialinių paslaugų plėtra;

– Paslaugų skirtų mažinti socialinę atskirtį teikimas;

– Informacijos apie prieinamas socialines ir kitas paslaugas teikimas.

 Ką galima daryti dabar?  

Šiuo metu pradėti rengti smulkūs kiekvienos priemonės aprašymai. Kvietimas teikti projektinius pasiūlymus planuojamas 2016 m. spalio-lapkričio mėn. Jau sulaukiame susidomėjusių atsiveriančiomis galimybėmis skambučių ir laiškų, todėl visus besidominčius kviečiame tikrintis savo idėjų tinkamumą įgyvendinti, naudojant strategijai įgyvendinti skirtas lėšas, ir susitikti Biržų miesto vietos veiklos grupės biure J.Janonio g. 2, Biržai. Dėl susitikimo prašome rašyti projektų vadovei Vilmai Indrikonienei el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  arba skambinti tel. 8 652 18 005.

 

 
investicijos1     esfa logo lt1    
LR2 
    logo 10925 s100x108     Logo